"Her Yolu Onarın Yolunda" Uluslararası Çelik Düzeninin Güçlü Olduğunu vurguluyor

- May 23, 2017-

"Uluslararası İşbirliği Zirvesi Forumu" nun açılış töreni 14 Mayıs'ta Pekin'de yapıldı. Başkan Xi Jinping katıldı ve "Birlikte Çalışma" yolunda "Yapı" başlıklı bir konuşma yaptı. Xi Jinping, Kazakistan ve Endonezya'nın 2013'te İpek Yolu ekonomik bölgesini ve 21. yüzyıl Deniz İpek Yolu'nu inşa etmeyi önerdiğine dikkat çekti: "tek yönlü" girişim. Son dört yılda, 100'den fazla ülke ve uluslararası kuruluş, "yolun bir yüzü" nü inşa etmeye aktif bir şekilde destek veriyor ve katıldı. BM Genel Kurulu ve BM Güvenlik Konseyi'nin önemli kararları da "tek yönlü" yapıya dahil edildi. "Yol boyunca" kavramdan kademeli olarak harekete geçme, vizyona gerçeklik, verimli yapı inşa etme.


Çin, Çin merkezli Asya Altyapı Yatırım Bankası ve BRICS Yeni Kalkınma Bankası tarafından "yol boyunca bir yol" projelerini desteklemek için bir dizi uluslararası finansal ve kalkınma ajansı ile birlikte çalışacak. Çin tarafından yaratılan bölgesel bir finansal kurum olan Asya Altyapı Yatırım Bankası'nın ana işi, Asya-Pasifik bölgesinde altyapıya yardımcı olmaktır.


Çin, 100 milyar yuan yeni sermayeyi destekleyecek "tek yönlü" fonları artıracak; aynı zamanda finansal kurumları RMB yurtdışı fon işi yürütmeye teşvik etmek, ölçek 300 milyar yuan bekleniyor. 2014'ten 2016'ya kadar Çin "yol boyunca bir taraf" ile toplam ticaret hacmi 3 trilyon ABD doları aşarken, Çin "yol boyunca ülke" ne 50 milyar dolardan fazla yatırım yapmıştır. Çinli şirketler, 20'den fazla ülkede 50'den fazla ülkeyi kurdu Ekonomi ve ticaret işbirliği bölgesi, ülkenin vergi ve 180.000 işin yaklaşık 1,1 milyar ABD doları oluşturmak.


Devlet, gelişme yolunda giderek daha çok dikkat çekti; demir çelik şirketleri, kendi stratejilerinden daha iyi stratejiye adapte olmak için kendi teknolojilerinden değiştirmelidirler.

QR$6D%AA`@GP6A~_N4Q$}A0.png189287219.jpgBir çift:Amerika Birleşik Devletleri Will başlatmak Japonya ve Güney Kore karşı yaptırımlar Sonraki:90 derecelik dirsek