304 serisi ürünlerinin performansını analiz


304 paslanmaz çelik çoğu yaygın paslanmaz çelik plaka, paslanmaz çelik boru, paslanmaz çelik montaj, paslanmaz çelik çubuk/çubuk ve diğer paslanmaz çelik bağlantı parçaları üretmek içinde kullanılır. Burada biz analiz 304 paslanmaz çelik ürünler performans olarak aşağıda:


304 paslanmaz çelik iyi karş korozyon direnci performans, mükemmel korozyon direnci, soğuk çalışma ve ısı direnci paslanmaz çelik kullanılabilen performans damgalama vardır. Aynı zamanda, bu çelik - 180℃under mekanik özellikleri hala iyi durumu. Katı çözüm plastisite durumunu ve tokluk çelik, soğuk iş yeteneği iyidir; Asit ve atmosferik korozyon direnci, su ve diğer Orta oksitleyici içinde. 304 paslanmaz çelik boru üretim ve tüketim değil sonuç olarak, en büyük, en yaygın uygulama kapsamı çelik notu.


304 paslanmaz çelik iyi bir sıcak ve soğuk çalışma performans sunuyor, her türlü sıcak ve soğuk çalışma süreci, dövme malzeme, paslanmaz çelik çubuk, paslanmaz çelik tel, paslanmaz çelik sac, paslanmaz çelik şeritler, tel ve diğer Metalurji ürünleri, genel kullanılabilir sıcak 900-1180 ℃. soğuk çalışma Sıcaklık aralığı çalışma daha kolay, hiçbir özel zorluk olacak, çelik iki tür nedeniyle soğuk sertleştirme olmak kolay , soğuk deformasyon çok büyük olduğunda, tedavi için daha fazla alay, tavlama ortasında olmalıdır.


1. ısıl işlemi


304 paslanmaz çelik boru katı çözüm tedavi sıcaklığını 1080-1100 ℃, soğutma suyu veya hava soğutma ile. Soğuk ara belirli bir süre sonra koruma su ısı sıcaklık fazla 850-970 ℃, tavlama. Östenitik çelik için katı çözüm tedavi kuruluşları sonra bazen de var. az miktarda ferrit


2. kaynak


304 paslanmaz çelik boru dizginlemek karbür yağış ne zaman kaynak, kaynak genel yöntemler kullanabilirsiniz. El ile elektrik ark kaynağı, karbon %0,04 - %0,04 304 paslanmaz çelik ince bölüm boyutu olabilir kabul 002 elektrot kaynak, kalın bölüm sonra arası kristal korozyon eğilim üretmiyoruz, arası taneli korozyon tutmak için direnç kaynak, ısıl işlem kaynak sonra ve ısıl işlem, olmadan gerek sonra östenitik paslanmaz çelik 304 L paslanmaz çelik veya sabit değiştirilmelidir.


3. soğuk şekillendirme performans


304 paslanmaz çelik ince plaka işlemi oluşturan soğukta sık kullanılan uygulama sürecinde. Performans oluşturan düz şekil ve verim önemli teknik göstergeler ölçü soğuktur. 304 paslanmaz çelik etkileyen soğuk şekillendirme faktörler daha fazla, aynı zamanda çok karmaşık. Onun Metalografi açısından faktörü özellikle çelik kompozisyon bir sonucu olduğunu, yani krom ve nikel uzama dizini gerilme geleneksel özelliklerini eşdeğer oranı önemli bir karakterizasyonu. İyi soğuk şekillendirme performansını elde etmek için uygun bir dizi krom ve nikel eşdeğer çelik oranında denetlenmelidir.


4. uygulama


Yiyecek için kullanılır, bu da donanımıdır yaygın olarak genel olarak kullanılan kimyasal ekipmanlar, atom enerjisi Endüstri/sanayii donatımı parçalar, vb. Derin çizim bölümleri ve asit boru hattı, konteyner, vb için uygundur. Araç, otomobil parçaları kutuları, beyaz eşya bu malzeme kullanıyorsunuz. Bu asit boru hattı ve parçalar, vb östenitik paslanmaz çelik üretimi ve tüketiminde en ince duvarlı, üretiminde kullanılan çeliğin olduğunu. Ayrıca sık sık krom ve nikel paslanmaz çelik ve paslanmaz çelik çekirdek materyali, manyetik olmayan bileşenleri kaynak için kullanın ve düşük sıcaklık ortamında bileşenleri kullanın.