Demir ve çelik endüstrisi birleşme ve satın almalar hızlandırılmış

Emtia piyasası siyah ürün fiyatları üretim kapasitesi, birleşmeler ve yeniden yapılanma yolun büyük yurt içi çelik şirketleri engellemek zor gürültüyle çarpmak. Salı günü, Guangzhou Daily muhabiri çok sayıda demir ve çelik işletmeleri, Baosteel, birleşme sonrasında Wuhan demir ve çelik, demir ve çelik işletmeleri bir dizi bir dizi yeniden yapılanma bira öğrendim: Anshan demir ve çelik grubu için Kuzeydoğu özel çelik grup, % 51 yeniden yapılanma katılmak. Ve Kuzeydoğu özel çelik grubu genel güvenmek Fushun özel çelik platform geleceği düşünmeye listeleme. Atılmak çelik fiyatları devam ederken, çelik stoklarının hisselerinin düşmeye devam sürecinde bulunmaktadır.


Tam bir miktar borç ödeme kuzeydoğu özel çelik sanayi kaynakları, planları, güvenli iddiaları, halka arz bağlar da dahil olmak üzere güvenli olmayan istekler miktardan daha fazla belirli bir miktarı ödemek için bir sonraki taksit borç hisse senedi takas olacak. Yeniden yapılanma planı konusundaki belirsizlik var.


Kurumlar: yeniden yapılanma fırsatları kısa vadeli odaklanmak


Dokuzuncu Çin Uluslararası demir ve çelik Konferansı, açılması bu hafta, biz aktif olarak Çelik aşırı kapasite gidermek ve dönüştürme ve çelikten yükseltme hızlandırmak Yardımcısı Sanayi Bakanı ve sanayi Xin Guobin dedi Sanayi. Belgili tanımlık endüstri gelecekte sanayi yapısını en iyi duruma getirme işlemi, üretim ve birleşme ve yeniden yapılanma için sanayi geliştirme trend haline inanıyor.

 

Baodong grubu genel müdürü Chen Derong o Çin'in çelik endüstrisi birleşme yeni bir tur inanıyor ve satın almalar zaman penceresi açılmış. Sanayi sonra birleşme ve satın almalar endüstriyel ölçekte ulaşmak için afiş ve maçın organizasyon yapısı yeniden düzenlemek ve onun devlete ait çelik işletmeleri karma mülkiyet reformu ile birlikte. Sermaye gelecekte çelik endüstrisi devlete ait payını daha da azaltma devlete ait hisselerinin ve çelik işletmelerinin devlete ait karma mülkiyet reform azalacaktır. Oranı sürekli azalması devlet sermaye sanayi rasyonellik tam rekabet içinde korumak için yardımcı olacak ve daha fazla endüstriyel verimlilik arttırmak ait.


Guangzhou Daily muhabiri demir ve çelik işletmeleri birleşme ve yolun düzenlenmesi değil gecede, Shougang ve Hebei demir ve çelik geçen yıl çeşitli sorunları nedeniyle eklem üzerindeki olduğunu ve mahsur kalan öğrendim. Ama birleşme ve genel yönünü yeniden yapılanma ayarlandı, Pazar kurumları hala yeniden yapılanma çeşitli yeniden düzenlemek bekleniyor: beklenen 5-8 yıl sonra varolan yerli demir ve çelik işletmeleri birleştirilmiş 10 büyük endüstriyel gruplar halinde.


Birleşme ve yeniden yapılanma beklentileri "ayı piyasası", uzun zamandır hisseleri sac yatırım değerinin son düşüş geliştirilmiştir. Wanlian Menkul Kıymetler analistler perakende yatırımcılar Çelik hisse senetleri için kısa vadeli yeniden yapılanma fırsatları ve orta hat değer yatırım fırsatları odaklanmak için tavsiye ederiz.