Çelik kapasitesi üretmek için %63.4 yıllık görev tamamlandı

- May 12, 2017-

10 Mayıs, üretim kapasitesi ve anahtar sanayi ekonomik yeniden yapılanma tanıtmak için raporun geri üretim kapasitesini ortadan kaldırmak için ilerleme dinlemek için Danıştay executive toplantı üzerinde Premier Li Keqiang başkanlık. Toplantı gidermek ve aşırı geri üretim kapasitesini ortadan kaldırmak için arz tarafıdır önemli bir görev yapısal reform kalkınma modunu değiştirmek ve dönüşüm eski ve yeni enerji gereksinimlerini teşvik olduğuna dikkat çekti kaçınılmaz.


Bu yılın başında, çeşitli bölgeleri ve bölümler yakın ödemeye devam etmiştir beri dikkat iş, demir ve çelik, uygulanması için geriye dönük üretim kapasitesini ortadan kaldırmak için sanayi kömür ve ülke olumlu sonuçlar elde sırasıyla, 31.7 milyon ton kömür üretim kapasitesi, 68.97 milyon ton üretim kapasitesi çelik 63.4 ama müfettişleri de bulundu arz ve talep aşamasında müşteri adayına değiştirir % yıllık görev zayıfladı kapasite kapasite, bazı üretmek için geri üretim kapasitesi gecikme, personel yerleştirme, borç elden çıkarma, birleşmeler ve yeniden yapılanma ortadan kaldırmak için yerler ve benzeri daha zor.


CCTD Çin kömür Pazar ağ gözlemci Chen Jie dedi kömür yayın kökeni ve ulusal makro-Denetim rolü, ters yönde kömür üretim kapasitesi önemli ölçüde, serbest olabilir özellikle ana kömür kökenli, çok sayıda kömür üretimi ve kurtarma, artan satış ve teslimat hacim. Aktif olarak rasyonel tanıtmak için ilgili eyalet bölümler geri kömür fiyatları, çoğu alanlarda kömür fiyatları önemli ölçüde düştü. Yağmur mevsimi, hidroelektrik verme, hidroelektrik kıyı pazarına düşük fiyatlar çıkışıyla sonuçlanan kömür tüketimi azaltılmış, termal kömür fiyatları düşmeye devam ediyor, kömür fiyatları makul bir dizi dönmek için hızlandırılması.


Mümkün olduğunca çabuk dışarı-in şerit tanıtmak için açık, 2 Mayıs 25, üretim kapasitesi ile ortak toplantı için "" özel inspecti taşımak için çevresinde dokuz çalışma grupları için gönderileceğini Çelik Birliği içinde düzeltme "için çelik" ortaya ons. Temmuz ve Ağustos aylarında arası Bakanlar Federasyonu Ayrıca il ve şehirler toplam kabul taşıyacak bekleniyor.


"Cui Hong Trac kayıt bilgisi demir ve çelik analisti söyledi, Kara çelik" sorunlu bir çelik endüstrisi uzun yıllar eski sorun oynamak için daha fazla, geçen yıl ülke gönderilen müfettişler alan denetim sayısı ve pozlama ve sorumlu kişi ile anlaşma ve çarpıcı sonuçlar elde. Verileri geçerli Özeti göre il ve özerk bölge "Kara çelik" Sirketler 119 milyon ton üretim kapasitesi ile ilgili 500'den fazla, toplam temizlemiş. Hızlı çıkış "çelik Diyarı" kapasitesine sahip Çin'in çelik endüstrisi bir karlılık elde etmek için sonraki sağlıklı ve düzenli geliştirme çelik endüstrisi için elverişli.


İş iş sonraki adıma içinde görüş-in toplantı da bir daha pazar odaklı kural, sağlam ve etkili eleme ve aşırı geri üretim kapasitesi ortadan kaldırılması araçlarının kullanmanız gereken dikkat çekti. Kararlı araştırmak ve anlaşma geçersiz üretim ve inşaat ve çevre koruma, kalite, güvenlik ve diğer standartlar Atılgan, zavallı yerlere ciddi sorumluluk çalışmalarını karşılamıyor. Sınırı sorununu tamamen yasak, ekipman kaldırmak, diriliş önlemek için "çelik arazi" üretim kapasitesi erken araştırmada bulunur. Tüm çıkmak için yıllık kapasitesi Kömür madenlerinde Kasım sonuna göreve dahil. Ortadan kaldırmak için bina, kömür projeleri en kısa zamanda zaman sınırı, halkına temizlemek için görev için yavaş inşaatı durdurun. İkinci olarak, önemli bir duruma yeniden yerleşim işçilerin iyi bir iş yapmak. Üçüncü olarak, denetim ve gözetim güçlendirmek gerekir, Bütün yerlesim üretim kapasitesi ile ilgili bilgileri zamanında ilan edilmelidir, geri üretim kapasitesi dolandırıcılık, ortadan kaldırılması önlemek için raporlama sistemi geliştirmek ve sıkıca düşük kaliteli kömür ithalatı kontrol.


Bir çift:Li Yiren: Nasıl Çin'in demir ve çelik endüstrisi akıllı yükseltme gerçekleştirmek için Sonraki:Çin Çelik Derneği: Çelik Lansmanı Hızlı Lanes'e Taşıdı